514-83-192M16-001148
Part number:
514-83-192M16-001148
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CONN SOCKET BGA 192POS GOLD
price
1
specifications
  • Features
    Open Frame
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    BGA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Number of Positions or Pins (Grid)
    192 (16 x 16)
  • Termination
    Solder
  • Housing Material
    Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
  • Pitch - Mating
    0.100" (2.54mm)
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Contact Finish Thickness - Mating
    29.5µin (0.75µm)
  • Contact Material - Mating
    Beryllium Copper
  • Pitch - Post
    0.100" (2.54mm)