514-83-352M26-001148
Part number:
514-83-352M26-001148
describe:
CONN SOCKET BGA 352POS GOLD
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Number of Positions or Pins (Grid)
    352 (26 x 26)
  • Termination
    Solder
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • Pitch - Mating
    0.100" (2.54mm)
  • Pitch - Post
    0.100" (2.54mm)
  • Contact Finish - Post
    Tin
  • Contact Material - Post
    Brass
  • Termination Post Length
    0.055" (1.40mm)
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Current Rating (Amps)
    1 A