518-77-504M29-001106
Part number:
518-77-504M29-001106
describe:
CONN SOCKET PGA 504POS GOLD
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Number of Positions or Pins (Grid)
    504 (29 x 29)
  • Pitch - Mating
    0.050" (1.27mm)
  • Pitch - Post
    0.050" (1.27mm)