800-V3-032-32-002101
Part number:
800-V3-032-32-002101
describe:
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM
package:
Bulk
price
100
  • Voltage Rating
    150VDC
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Positions
    32
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Pitch - Mating
    0.100" (2.54mm)
  • Insulation Height
    0.272" (6.91mm)
  • Contact Length - Mating
    0.141" (3.60mm)