800-V3-034-40-001101
Part number:
800-V3-034-40-001101
describe:
CONN HEADER SMD R/A 34POS 2.54MM
  • Voltage Rating
    150VDC
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Number of Positions
    34
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Pitch - Mating
    0.100" (2.54mm)
  • Insulation Height
    0.100" (2.54mm)
  • Contact Length - Mating
    0.191" (4.85mm)