813-SS-054-10-474101
Part number:
813-SS-054-10-474101
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CONN SPRING PISTON 54POS PCB
package:
Bulk
price
30
specifications
  • Connector Type
    Piston
  • Contact Finish
    Gold
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Material
    Brass
  • Pitch
    0.100" (2.54mm)
  • Row Spacing
    0.100" (2.54mm)