SM-3TB101
Part number:
SM-3TB101
describe:
TRIMMER 100 OHM 0.125W GW SIDE
package:
Tape & Reel (TR)
price
500
specifications
  • Power (Watts)
    0.125W, 1/8W
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Size / Dimension
    Square - 0.154" x 0.154" Face (3.90mm x 3.90mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Resistive Material
    Cermet
  • Resistance
    100 Ohms