SM-3TW500
Part number:
SM-3TW500
describe:
TRIMMER 50 OHM 0.125W J LEAD TOP
  • Power (Watts)
    0.125W, 1/8W
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.154" x 0.126" Face (3.90mm x 3.20mm)
  • Resistance
    50 Ohms