VS-10WQ045FNTRLPBF
Part number:
VS-10WQ045FNTRLPBF
describe:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Technology
    Schottky
  • Capacitance @ Vr, F
    760pF @ 5V, 1MHz
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Supplier Device Package
    TO-252AA (DPAK)
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C ~ 175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    630 mV @ 10 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1 mA @ 45 V