VS-10WQ045FNTRRPBF
Part number:
VS-10WQ045FNTRRPBF
describe:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Capacitance @ Vr, F
    760pF @ 5V, 1MHz
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C ~ 175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    630 mV @ 10 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1 mA @ 45 V