VS-12CTQ035STRRPBF
Part number:
VS-12CTQ035STRRPBF
describe:
DIODE ARR SCHOTT 35V 6A TO263AB
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    6A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C ~ 175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    35 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    600 mV @ 6 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    800 µA @ 35 V