VS-20CTQ045SPBF
Part number:
VS-20CTQ045SPBF
describe:
DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO263AB
  • Package / Case
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    20A
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C ~ 175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    760 mV @ 20 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2 mA @ 45 V