VS-20TQ045STRRPBF
Part number:
VS-20TQ045STRRPBF
describe:
DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO263AB
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Technology
    Schottky
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C ~ 150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    570 mV @ 20 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2.7 mA @ 45 V