VS-25CTQ045STRLPBF
Part number:
VS-25CTQ045STRLPBF
describe:
DIODE ARR SCHOTT 45V 30A TO263AB
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C ~ 150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    710 mV @ 30 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1.75 mA @ 45 V