VS-47CTQ020STRLPBF
Part number:
VS-47CTQ020STRLPBF
describe:
DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO263AB
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    20A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C ~ 150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    20 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    450 mV @ 20 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3 mA @ 20 V