VS-MBRB20100CTTRRP
Part number:
VS-MBRB20100CTTRRP
describe:
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB
  • Package / Case
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    10A
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C ~ 150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    800 mV @ 10 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100 µA @ 100 V