VS-MBRD650CTTRRPBF
Part number:
VS-MBRD650CTTRRPBF
describe:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V 3A DPAK
  • Package / Case
    TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    3A
  • Supplier Device Package
    TO-252AA (DPAK)
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C ~ 150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    50 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    650 mV @ 3 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100 µA @ 50 V