558-10-256M16-000101
零件编号:
558-10-256M16-000101
描述:
PGA SOLDER TAIL 1.27MM
  • 安装类型
    Through Hole
  • 类型
    PGA
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • Number of Positions or Pins (Grid)
    256 (16 x 16)
  • 间距 - 交配
    0.050" (1.27mm)
  • 触点材料 - 配合
    Beryllium Copper
  • 俯仰 - 后
    0.050" (1.27mm)
  • 端接柱长度
    0.111" (2.83mm)
  • 接触电阻
    10mOhm
  • Current Rating (Amps)
    1 A