600F2R0BT250XT
零件编号:
600F2R0BT250XT
产品分类:
描述:
CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 0805
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±0.1pF
  • 特征
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • 额定电压
    250V
  • 包装/箱
    0805 (2012 Metric)
  • 温度系数
    C0G, NP0
  • 尺寸/尺寸
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
  • Thickness (Max)
    0.051" (1.30mm)
  • Capacitance
    2 pF