G9EN-1-UVD-DC12
零件编号:
G9EN-1-UVD-DC12
产品分类:
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 60A 12V
包装:
Bulk
价格
1
规格
  • 安装类型
    Chassis Mount
  • 线圈电压
    12VDC
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 端接方式
    Screw Terminal
  • Approval Agency
    CSA, UR, VDE
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Current
    417 mA
  • Coil Type
    Non Latching
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Contact Rating (Current)
    60 A
  • Switching Voltage
    400VDC - Max
  • Must Release Voltage
    0.6 VDC
  • Must Operate Voltage
    6.9 VDC