SBR15U50SP5-13
零件编号:
SBR15U50SP5-13
产品分类:
描述:
DIODE SBR 50V 15A POWERDI5
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 包装/箱
    PowerDI™ 5
  • 安装类型
    Surface Mount
  • 速度
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Technology
    Super Barrier
  • 电流 - 平均整流 (Io)
    15A
  • 供应商设备包
    PowerDI™ 5
  • 工作温度 - 结
    -65°C ~ 150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    50 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    520 mV @ 15 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500 µA @ 50 V