VS-16CTQ100STRLPBF
零件编号:
VS-16CTQ100STRLPBF
产品分类:
描述:
DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO263AB
  • 速度
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Technology
    Schottky
  • 二极管配置
    1 Pair Common Cathode
  • 电流 - 平均整流 (Io)(每个二极管)
    8A
  • 工作温度 - 结
    -55°C ~ 175°C
  • 年级
    Automotive
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    720 mV @ 8 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    550 µA @ 100 V