VS-240NQ045PBF
零件编号:
VS-240NQ045PBF
产品分类:
描述:
DIODE SCHOTTKY 45V 240A D-67
包装:
Bulk
价格
20
规格
  • 包装/箱
    D-67 HALF-PAK
  • 安装类型
    Chassis Mount
  • 速度
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Technology
    Schottky
  • Capacitance @ Vr, F
    14800pF @ 5V, 1MHz
  • 电流 - 平均整流 (Io)
    240A
  • 供应商设备包
    D-67 HALF-PAK
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    720 mV @ 240 A
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20 mA @ 45 V