VS-VSKT136/14PBF
零件编号:
VS-VSKT136/14PBF
产品分类:
描述:
MOD PH CTRL 1400V 135A INT-A-PAK
包装:
Bulk
价格
15
规格
  • 包装/箱
    INT-A-Pak
  • 安装类型
    Chassis Mount
  • 工作温度
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Structure
    Series Connection - All SCRs
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    200 mA
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150 mA
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    3200A, 3360A
  • SCR、二极管数量
    2 SCRs
  • 电流 - 开启状态 (It (AV))(最大)
    135 A
  • 电压 - 栅极触发 (Vgt)(最大)
    2.5 V
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    300 A
  • Voltage - Off State
    1.4 kV